Kombajny wykonane przez znaną niemiecką firmę Bruder od lat słyną ze znakomitej jakości wykonania. Zabawki wykonane są ze szczególną starannością i dbałością o każdy szczegół przy jednoczesnym użyciu bardzo dobrych jakościowo materiałów, stanowią wierną kopie oryginalnych maszyn rolniczych.  Producent stosuje tworzywa sztuczne takie same jakich używa się do produkcji samochodów. Kombajny tworzone są zgodnie ze standardami technologicznymi. Wyposażone w liczne ruchome elementy, kompatybilne z figurkami bworld urozmaicające zabawę. Rozbudowana oferta akcesoriów dodatkowych sprawia, że możemy wyposażyć nasze maszyny w kolejne elementy. 

Jedną z propozycji niemieckiego producenta jest kombajn zbożowy John Deere T670i wykonany z wysokiej jakości plastiku w skali 1:16. Zabawka posiada ruchome części – otwierane drzwi do kabiny kierowcy i klapa na zbiornik zboża, obracalne schody oraz odchylana rura do wsypywania zboża. Kombajn posiada skrętną oś tylną kierowaną przez pokrętło, gumowe koła z profilowanym bieżnikiem, mechanizm ślimakowy do podawania zboża, zdejmowany headr i wózek do jego przewozu. 

Kombajn zbożowy Claas Lexion 780 Terra Trac jest wierną kopią prawdziwego modelu wykonaną w wymiarach 60 x 47 x 23.5 w skali 1:16. Zabawka wyposażona jest w zdejmowalny header, wózek do przewozu headera, otwierany zbiornik na zboże gumowe, profilowane opony i odchylaną rurę wsypową. Bruder jest pierwszą na świecie firmą, która wprowadziła na rynek w pełni funkcjonalny model gąsienic Terra Trac z solidnymi pasami w skali 1:16. Łatwy w obsłudze układ kierowniczy ułatwia małym dłoniom manewrowanie dużym modelem. Otwierane drzwi do kabiny kierowcy idealnie pasują do figurek bworld produkowanych przez firmę Bruder. 

Kombajn do kukurydzy Class Jaguar z odkręcanymi kołami posiada zdejmowane koła osi przedniej i tylnej za pomocą klucza. Otwierana boczna klapa silnika możliwość zmiany headru do kukurydzy na kosiarkę lub podbieracz dostarcza dodatkowych wrażeń i sprawia, że wykonana z plastiku maszyna doskonale odwzorowuje oryginalny model kombajnu. 

Przedstawione wyżej kombajny nie są wszystkimi zabawkami oferowanymi przez firmę Bruder.